Ile kosztuje profesjonalne sprzątanie biur?

Ile kosztuje profesjonalne sprzątanie biur?

22 kwietnia, 2024 0 przez Natalia

Sprzątanie biura ma duże znaczenie i wcale nie chodzi tutaj wyłącznie o estetykę. Czystość w pomieszczeniach biurowych wpływa bowiem również na higienę i wygodę pracy dla pracowników. Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za taką profesjonalną usługę? Czy cena za metr kwadratowy zawsze jest taka sama? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

Od czego zależy koszt profesjonalnego sprzątania biura?

Sprzątanie biur we Wrocławiu jest usługą dostępną w różnych cenach. To, ile dokładnie zapłacisz, jest zależne od:

  • zakresu prac do wykonania – sprzątanie biur zawsze jest wyceniane indywidualnie. Jeśli zdecydujesz się na podstawowy wariant obejmujący m.in. ścieranie kurzu, mycie podłóg, odkurzanie, czy sprzątanie toalet zapłacisz mniej, aniżeli wybrałbyś pakiet premium obejmujący dodatkowo m.in. mycie okien czy pranie foteli,
  • powierzchni biura – ogromny wpływ na cenę ma także metraż biura i charakter pomieszczeń,
  • pory sprzątania – jeśli ekipa sprzątająca nie może wykonać zlecenia w ciągu dnia i jedyną możliwością jest sprzątanie biura w nocy, z pewnością będzie ono droższe,
  • częstotliwości – cena zależy również od tego, czy ma to być sprzątanie okazjonalne, czy regularne (to drugie zwykle jest tańsze).

Przykładowo, jeśli Twoje biuro jest o powierzchni do 300 m², zapłacisz od 1,40 do 8 zł za m² przy sprzątaniu jeden raz w tygodniu.

Kalkulator wyceny sprzątania biur

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednej z polecanych firm sprzątających takich jak CleanHub możesz użyć kalkulatora wyceny sprzątania biur, dzięki czemu lepiej się zorientujesz w temacie, ile kosztuje sprzątanie biura. Jest to narzędzie, które uwzględnia kilka czynników wpływających na koszty utrzymania biura w czystości – wspomnieliśmy o nich już wyżej. Skorzystaj z niego, jeśli chcesz mieć jasny obraz tego, z jakim wydatkiem wiąże się sprzątanie biura przez zewnętrzną firmę sprzątającą.

Dlaczego warto zlecić sprzątanie biur firmie zewnętrznej?

Niekoniecznie chcesz zlecać swoim pracownikom sprzątanie „po godzinach”? Niezbyt podoba Ci się również pomysł zatrudniania dodatkowej osoby odpowiedzialnej za tę kwestię? Pamiętaj, że jeśli za sprzątanie ma być odpowiedzialny ktoś wewnątrz, będziesz musiał kupić profesjonalny sprzęt i środki czyszczące, a to niemały wydatek. Jeśli chcesz go uniknąć współpraca z zewnętrzną firmą sprzątającą taką jak CleanHub jest najlepszym wyjściem. Zredukujesz w ten sposób koszty i dopasujesz usługę do konkretnych potrzeb. Ważne jest też to, że będziesz miał możliwość dostosowania zakresu działań do godzin pracy i specyfiki biznesu.