Leasing pracowników – jakie ma zalety i komu jest polecany?

Leasing pracowników – jakie ma zalety i komu jest polecany?

19 kwietnia, 2024 0 przez Natalia

Zapotrzebowanie na pracowników może być różne. Wpływ na nie może mieć sezon, pora roku czy chociażby liczba zleceń. Jeśli nie chcesz samodzielnie przeprowadzać procesu zatrudniania nowych pracowników, ponieważ uważasz, że ten jest uciążliwy, skorzystaj z leasingu pracowników, czyli coraz popularniejszej opcji na skompletowanie zespołu. Dowiedz się więcej z naszego artykułu na temat leasingu pracowników.

Kilka słów o leasingu pracowników

Leasing pracowników jest szybkim sposobem na uzupełnienie wakatów. Korzystając z usług firmy Flambir, niebędącej agencją pracy tymczasowej, możesz maksymalnie uprościć proces pozyskiwania pracownika, ponieważ wszelkie obowiązki (m.in. rekrutacja czy sprawdzanie kwalifikacji kandydata) przejmuje na siebie agencja.

Jakie zalety ma leasing pracowników?

Największą zaletą wynikającą z leasingu pracowników jest oczywiście to, że wszelkie procedury są maksymalnie uproszczone. Jako że działania związane z rekrutacją, zawarciem umowy czy przeszkoleniem kandydata przechodzą na agencję, możesz zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Nie musisz również martwić się, że coś zostanie wykonane niezgodnie z prawem, ponieważ agencja pracy zawsze działa według przepisów.

Plusem jest również to, że znalezienie pracownika o konkretnych kwalifikacjach nie jest problemem, ponieważ agencje pracy mają rozbudowane bazy. Szczególne znaczenie ma też to, że niezależnie od tego, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania – czy szukasz pracowników do prac fizycznych, czy na wyższe stanowiska – na pewno agencja pozyska odpowiednie osoby. Co więcej, współpraca z agencją pracy to bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich firm szukających pracowników.

Kto powinien zainteresować się leasingiem pracowników?

Leasing pracowników może być atrakcyjnym rozwiązaniem dla różnych firm, w tym dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Nie da się ukryć, że najczęściej decydują się na nie:

  • magazyny,
  • zakłady produkcyjne,
  • restauracje,
  • firmy z branży spożywczej,
  • szwalnie.

Zapotrzebowanie na pracowników często zmienia się sezonowo. Wówczas firmy potrzebują pracowników jedynie na kilkumiesięczny okres. W takiej sytuacji leasing pracowników jest rewelacyjną opcją, ponieważ umożliwia szybkie i bezproblemowe skompletowanie zespołu, a gdy pracy będzie coraz mniej, można bez konsekwencji zrezygnować ze współpracy z poszczególnymi osobami. Jeśli chcesz wyszukać odpowiednich kandydatów do swojej firmy, skorzystaj z pomocy agencji Flambir.