Solidny stół to podstawa

Solidny stół to podstawa

21 lutego, 2019 0 przez Redakcja

Nie da się zjeść dobrego posiłku w miłym towarzystwie, nie mając stołu – stół to postawa. Często służy on nie tylko do spożywania posiłków, ale do wielu innych czynności. Przy stole uczymy się, pracujemy, rozmawiamy… Urządzając jadalnie, należy skupić się głównie na wyborze stołu. Może brzmi banalnie, ale w rzeczywistości wcale łatwe nie jest. Na rynku mamy do czynienia z tyloma różnymi modelami stołów, że łatwo się pogubić. Stąd pytanie, jaki stół wybrać?

Jak się nie zagubić, czyli jaki model stołu do jadalni wybrać.

Przede wszystkim, należy zastanowić się ile mamy miejsca. Jeśli jest go niewiele, można wybrać stół rozkładany, na co dzień jest on złożony i nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a gdy zachodzi taka potrzeba, można go bez problemu rozłożyć. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla małych wnętrz. Rozłożony stół pomieści więcej osób i nada się, gdy na przykład będziemy mieli gości. Jeżeli mamy dużo miejsca i nie musimy ograniczać rozmiaru stołu, możemy kupić stół nierozkładany, jest on stabilniejszy i solidniejszy od składanego, a przy tym może mieć bardziej wymyślne kształty, no i nie ma na nim łączeń. Możemy spotkać się z różnymi kształtami stołów, do najpopularniejszych należą:

stoły prostokątne — to absolutny klasyk, wśród mebli. Sprawdzi się w większości pomieszczeń. Pomieści dużo osób i jest bardzo praktyczny. Może być zarówno bardzo mały, jak i bardzo duży, od nas zależy, jaki wybierzemy.

stoły kwadratowe — bardzo często są rozkładane. Nie mieszczą aż tak wielu osób, jak stoły prostokątne, jednak idealnie sprawdzą się w mniejszych jadalniach.

stoły okrągłe — jeśli planujemy urządzić jadalnie tak, by stół był w centrum, to rozwiązanie dla nas. Stół okrągły bardzo dobrze się prezentuje w tego typu pomieszczeniach. Może być idealnie okrągły lub owalny, dla większej ilości osób.

Przeglądając modele stołów, możemy natknąć się także na stoły barowe. Najczęściej są wybierane do tak zwanych aneksów kuchennym. Można wtedy bardzo dobrze oddzielić aneks od salonu, a przy tym zyskać stół bez konieczności ustawiania go w salonie.

Design stołu do jadalni — czarny, biały, czy kolorowy.

Gdy już mamy wybrany model, czas wybrać odpowiedni kolor i kształt. W zależności od tego, czy chcemy mieć elegancki, czy raczej klasyczny wystrój, możemy wybierać wśród na prawdę wielu modeli stołów. Jeśli poszukujemy eleganckiego i ponadczasowego stołu, warto rozejrzeć się za stołem szklanym, lub z ciemnego drewna. Do nowoczesnego wnętrza poleca się proste, geometryczne stoły w kolorze białym, najlepiej z połyskiem. Jeśli szukamy czegoś klasycznego, idealnym wyborem będzie drewniany stół. Wcale nie musi być prosty, możemy trochę poszaleć i wybrać jakiś niecodzienny wzór.