Mieszkanie w kamienicy a możliwości wystroju

Mieszkanie w kamienicy a możliwości wystroju

23 grudnia, 2021 0 przez Redakcja

Wielu osobom, kamieniczki kojarzą się specyficznym charakterem. Niezwykle często są to obiekty, jakie powstawały w czasie przedwojennym, gdy to najistotniejsze dla projektantów było popisanie się swoim talentem. W związku z tym, jeśli przejdziemy się ścieżkami miasteczek, nie odkryjemy dwóch bliźniaczych obiektów pochodzących z tamtego czasu. Co najwyżej, mogą one mieć trochę części zbliżonych, jednak nigdy nie będą takie same. To, co wiąże wszystkie mieszkania ulokowane w kamieniczce, to wysokie mieszkania, które zapewniają nam wspaniałe możliwości aranżacji mieszkania. Wypatrzymy również wnętrza mające bardzo dużą powierzchnie, którą umiemy stosownie wykorzystać. Wbrew pozorom, nawet małe lokum pozwala nam na oryginalne zorganizowanie mieszkania.

Nowoczesny styl w starej kamienicy

Żyjąc w kamienicy, pomyśl nad uwidocznieniem ceglanej ściany. Dzięki temu zaznaczysz nie tylko przedwojenny styl, lecz dodatkowo nadasz wnętrzu industrialny wizerunek. Z cegłą będą się rewelacyjnie komponować ściany w kolorze śnieżnej bieli. Co do umeblowania, to do takiego wystroju najlepiej będą pasować meble w pastelowych barwach. By uwydatnić industrialny styl pomieszczenia, rozpatrz zamontowanie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one wnętrzu nie wyłącznie oryginalnego wyglądu, lecz oświetlenie pozyskane w ten sposób, nie będzie aż tak silne. Żeby przełamać jasne odcienie ścian i mebli, warto nabyć leżankę czy fotele w mocnych odcieniach, jak na przykład czerwieni bądź zieleni. Na ceglanych ścianach doskonale będą się eksponować obrazy, lub półki z książkami w mocniejszych odcieniach.

Urządź swoje wnętrze

Wysokie sufity, umieją kojarzyć się większości postaci z przestrzenią, jaką wyjątkowo trudno jest zagospodarować. Z tego względu, decydujemy się na pomniejszenie mieszkania. Jest to rozsądne rozstrzygnięcie. Sprawia, iż pomieszczenie staje się bardziej nastrojowe. Jeżeli posiadamy drobniejsze pomieszczenie, potrafimy też zdecydować się na użycie antresoli. Dzięki temu rozbijemy przestrzeń na dwa odrębne poziomy. Również dzięki temu rozwiązaniu uzyskamy miejsce, które potrafimy w dowolny sposób zaaranżować. Posiadając wyłącznie pojedynczy pokój, umiemy tam umieść nasze pomieszczenie do spania. Jeżeli mamy dwa, ewentualnie trzy pomieszczenia, może się tam znaleźć kącik do pracy, albo nasza własna biblioteczka.