Ogrodzenie z siatki. Można zamontować je samodzielnie

Ogrodzenie z siatki. Można zamontować je samodzielnie

15 września, 2021 0 przez Redakcja

Ogrodzenie z siatki ogrodzeniowej jest bez wątpienia bardzo tanie do wykonania. Sama siatka ogrodzeniowa nie kosztuje wiele. Droższe są słupki i inne elementy konieczne do wykonania takiego ogrodzenia, nie jest to także jednak koszt bardzo wysoki. Wszelkie inne ogrodzenia – kute płoty, ogrodzenia drewniane czy panelowe, często są dużo droższe. Zaletą ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej jest też to, że można takie ogrodzenie założyć samodzielnie. Od początku do końca.

Montaż słupków

Najtrudniejszy jest odpowiedni montaż słupków ogrodzeniowych. Przy tej pracy wskazana jest dokładność. Żeby ogrodzenie wyglądało atrakcyjnie, słupki muszą być rozmieszczone symetrycznie i głęboko osadzone w ziemi i zabetonowane. Słupki na granicach działki, a także niektóre wzdłuż ogrodzenia – jeśli bok działki jest bardzo długi – powinny być wyposażone w zastrzały, bowiem naciągnięty drut ogrodzeniowy może powodować wyginanie się słupków lub pochylanie się ich w kierunku naciągu.

Gdy słupki są już prawidłowo zabetonowane, a beton suchy, można przystąpić do zakładania drutu naciągowego. Na początku należy założyć górny, na którym zawiesimy siatkę. Musi więc on być założony tak, by siatka była w odpowiedniej wysokości od gruntu. Zawsze więc trzeba zmierzyć wysokość siatki i drut zakładać na takiej wysokości, by pomiędzy siatką, a gruntem nie było zbyt dużej odległości. Oczywiście jeśli pomiędzy słupkami jest murek, siatka również powinna być tak założona by odległość dolnej części siatki od murku była minimalna.

Montaż siatki

Na początku zawieszamy siatkę na górnym i naciągniętym wcześniej drucie, zaginając jego końcówki wokół druta. Następnie zakładamy drut środkowy i dolny, przeplatając go przez oczka siatki. W przypadku siatek o niewielkiej wysokości, można zrezygnować z druta środkowego. Siatkę dokładnie naciągamy, końcową część mocując do granicznego słupka. Z pewnością pozostanie część luźnej siatki. Można ją odłączyć, przecinając jeden z drutów siatki w kilku miejscach i wyciągając kawałki. Ta część siatki, która pozostała luźna po naciągnięciu całości i nie zmieściła się w ogrodzeniu jest do wyrzucenia. Naciągając siatkę, nie można zapominać o tym, by przy naciąganiu, mocno zamocować siatkę do każdego ze słupków. Tu wystarczy cienki drut, ciasno zakręcony pomiędzy słupkiem i siatką. Do każdego ze słupków siatkę należy zamocować co najmniej w 2-3 miejscach.

Na koniec należy naciągnąć wszystkie druty naciągowe pomiędzy słupkami i poodcinać luźne części tych drutów. Siatka jest założona.