Zalety rekuperacji w domu – dlaczego warto zainwestować w rekuperator?

Zalety rekuperacji w domu – dlaczego warto zainwestować w rekuperator?

3 grudnia, 2022 99 przez Redaktorka Paulina

Budowa domu to proces, który wymaga od inwestora dużych nakładów pieniędzy, czasu, a także zaangażowania. Podczas całego tego przedsięwzięcia trzeba bowiem podjąć wiele kluczowych decyzji. Jedną z nich jest decyzja o zamontowaniu w domu systemu rekuperacji. Jakie są zalety rekuperacji w domu? Dlaczego warto wybrać rekuperatory Kraków? Sprawdź!

Rekuperacja sposobem na świeże powietrze w domu

Wietrzenie pomieszczeń jest bardzo ważne ze względu na zdrowie i samopoczucie domowników. Brak wymiany powietrza może powodować ospałość i rozdrażnienie, a nawet negatywnie odbić się na zdrowiu. Rekuperacja w domu umożliwia wymianę powietrza przez całą dobę niezależnie od pory roku. Nawet jeśli okna i drzwi są zamknięte, a temperatura na zewnątrz nie zachęca do wywietrzenia mieszkania, to rekuperator będzie spełniał swoją funkcję. Powietrze przefiltrowane przez rekuperator ma niską zawartość dwutlenku węgla i jest zdrowe.

Zaletą rekuperacji w domu jest to, że w pomieszczeniach zawsze jest świeże powietrze pozbawione nadmiernej wilgoci, alergenów, zanieczyszczeń i kurzu. Rekuperator sprawdzi się szczególnie zimą, ponieważ nawiewa on do domu powietrze, które jest pozbawione smogu. Nie musisz otwierać okien, gdy na zewnątrz panują minusowe temperatury, a jakość powietrza zostawia wiele do życzenia. Rekuperator wtłoczy do domu świeże i czyste powietrze.

Komfort, którego potrzebujesz

System rekuperacji, może sprawić, że poczujesz się w swoim domu jeszcze bardziej komfortowo. Dlaczego? Ponieważ będziesz mógł zapomnieć o przeciągach. Co więcej, wiosną i latem będziesz mógł zamknąć okna bez obawy o zaduch, rekuperator na bieżąco wtłacza świeże powietrze do domu. Brak konieczności częstego otwierania okien to m.in. brak much, komarów oraz zanieczyszczeń z ulicy. Rekuperacja jest też rozwiązaniem na zbyt wysoką wilgotność powietrza w domu. Brak pleśni i grzybów na ścianach to jedna z korzyści zainwestowania w system rekuperacji.

Osoby, które zainwestowały w rekuperator, cenią sobie oszczędności, jakie się z tym wiążą. Rachunki za ogrzewanie w chłodnych miesiącach mogą być o nawet kilkadziesiąt procent mniejsze. Jeśli system rekuperacji zostanie zamontowany przez profesjonalną ekipę monterską, to masz gwarancję wysokiej jakości i tego, że instalacja będzie działa bez zarzutów przez bardzo długi czas. Zarówno rekuperatory, jak i cała instalacja posiadają długą gwarancję. Możesz zyskać komfort i spokój w swoim domu.