Kawalerka na wynajem– czyli jak uatrakcyjnić swoją ofertę

Kawalerka na wynajem– czyli jak uatrakcyjnić swoją ofertę

6 lutego, 2020 0 przez Redakcja

Wynajem kawalerki to doskonały sposób na to, aby dorobić pieniądze do domowego budżetu. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na szybkie znalezienie najemcy, to musisz się trochę postarać, a także odświeżyć mieszkanie, które oferujesz. Zobacz jak to zrobić i poznaj zasady, które sprawią, że wynajem pójdzie szybko i po Twojej myśli.

Zanim wynajmiesz – zainwestuj

Jeszcze zanim wystawisz swoją kawalerkę na portal z ogłoszeniami, zainwestuj w nią trochę pieniędzy. Jeśli nieruchomość, którą oferujesz, była już użytkowana i dawno nie było w niej nic zmieniane, to może warto pomyśleć o drobnym remoncie? Nie musisz inwestować kilkunastu tysięcy złotych. Czasem wystarczy odmalowanie ścian, wymiana mebli i naprawienie drobnych usterek takich jak np. cieknący kran. Wykonanie takich prac zwiększy atrakcyjność mieszkania, które oferujesz, a nawet może podwyższyć cenę wynajmu. Możesz wezwać fachowców, którzy zajmą się remontem za Ciebie, a nawet poprosić o pomoc architekta wnętrz, który podpowie Ci jak stylowo urządzić kawalerkę. Nie szalej jednak za bardzo z wystrojem i stawiaj na neutralne rozwiązania, które spodobają się większości osób.

Dobre ogłoszenie to podstawa

Wystawiając kawalerkę na wynajem, musisz przyłożyć się do stworzenia atrakcyjnego ogłoszenia. Powinny się w nim znaleźć najważniejsze informacje na temat mieszkania, czyli m.in. metraż poszczególnych pomieszczeń, sposób ogrzewania itp. Bardzo ważne są także zdjęcia, które będą wizytówką Twojego ogłoszenia. Powinny być one jak najwyższej jakości, dlatego fotograf wnętrz Gdynia i jego pomoc będą najlepszym rozwiązaniem.

Zdjęcia przyciągają uwagę potencjalnego najemcy. Dlatego powinny być wykonane przez profesjonalnego fotografa, który wie jak uwiecznić wnętrza w taki sposób, aby ukryć ich wady i jak najbardziej podkreślić zalety. Fotografia wnętrz Gdynia pozwoli Ci szybko znaleźć osoby, które będą zainteresowane wynajmem.

Nie ukrywaj kosztów

Prócz kwoty, jaką będzie stanowić czynsz dla osoby wynajmującej, w ogłoszeniu powinny znaleźć się także informacje na temat tego, ile kosztują opłaty za prąd, wodę, gaz itd. Wystawiając kawalerkę na wynajem, nie ukrywaj kosztów. Oszczędzisz sobie dzięki temu spotkań z osobami, których jednak nie stać na wynajem. Dasz się także poznać jako uczciwy właściciel. W ogłoszeniu powinny być jasno określone wszystkie kwoty. Osoba, która chce wynająć mieszkanie, powinna mieć realną wizję tego, ile będzie ją kosztować utrzymanie mieszkania. W przeciwnym wypadku może powstać wiele niedomówień, które w przyszłości nie będą wróżyły nic dobrego ani dla właściciela mieszkania, ani dla najemcy.