Dlaczego warto zdecydować się na parapet kamienny ?

Dlaczego warto zdecydować się na parapet kamienny ?

24 sierpnia, 2022 0 przez Redakcja

Parapety kamienne to świetny sposób na dodanie tekstury, piękna i uroku do Twojego domu. Są również niedrogie, łatwe w instalacji i wymagają minimalnej konserwacji. W tym artykule znajdziesz kilka powodów, dla których parapety kamienne to najlepszy wybór dla Twoich pomieszczeń.

  • Spraw, aby Twój dom był przytulny ! – Parapety kamienne to wspaniały sposób na dodanie naturalnego piękna do Twojego domu. Kamień nigdy nie musi być malowany ani uszczelniany, pozostaje nieskazitelnie czysty i nietknięty przez żywioły. Kamień jest również doskonałym izolatorem chroniącym wnętrze Twojego domu przed ekstremalnymi zmianami temperatury, co świetnie sprawdza się o każdej porze roku.
  • Oszczędź pieniądze – Kamień nie wchłania tak bardzo wody jak inne materiały, więc z czasem nie gnije ani nie niszczy się jak drewno. Dlatego też parapety kamienne są najbardziej trwałe i odporne na różne czynniki wewnętrzne i środowiskowe.

Z jakich materiałów mogą być zrobione parapety ?

Jeżeli mowa o parapetach wewnętrznych, które są przeznaczone do pomieszczeń wewnętrznych to mogą być zrobione z takich materiałów jak: granit, aglomarmur, czy aglocement.

Marmur to powszechny materiał, który można znaleźć w wielu miejscach na całym świecie. Jest zwykle używany do zdobienia ścian, podłóg i innych dużych elementów konstrukcyjnych. Parapety marmurowe są zwykle wykonane z kawałka marmuru lub marmurowej płytki w celach dekoracyjnych. Dla Twojej wygody na rynku możesz znaleźć szeroką gamę parapetów marmurowych w różnych odcieniach od jasnych po ciemniejsze. Marmur jest naturalnym materiałem, dlatego też jako element parapetu będzie komponował się niezwykle pięknie. Dodaje bogatszy wyraz wnętrzom. Parapety kamienne są uniwersalne, dlatego w zależności od doboru odcieni będą pasowały do każdego stylu aranżacji wnętrz.

Aglomerat to rodzaj materiału budowlanego, który składa się z kruszywa, takiego jak kamień łamany lub piasek oraz cementu. Mieszanina jest następnie podgrzewana i prasowana w celu uzyskania trwałego materiału przypominającego kamień.

Niezależnie od tego jaki parapet kamienny wybierzesz, czy to z aglomarmuru, granitu czy z aglocementu, wszystkie są bardzo mocne, bardzo trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości i wyglądają unikatowo. Warto zdecydować się na parapet kamienny, ponieważ jest najbardziej odporny ze wszystkich rodzajów parapetów wewnętrznych.

Jak pielęgnować parapet kamienny ?

Pomimo tego, że parapety kamienne mają długą żywotność i wysoką odporność na różne czynniki zewnętrzne, warto go również odpowiednio pielęgnować. Parapety kamienne do pomieszczeń wewnętrznych wystarczy przetrzeć suchą szmatką z kurzu, a następnie sięgając po inną, czystą szmatkę, namoczyć w wodzie, dobrze odsączyć i lekko zwilżoną ściereczką przetrzeć parapet na mokro. Nie wymagają stosowania silnych chemikaliów.