Grzejniki elektryczne – parametry na które musisz zwrócić uwagę podczas ich zakupu

Grzejniki elektryczne – parametry na które musisz zwrócić uwagę podczas ich zakupu

30 września, 2019 0 przez Redakcja

Grzejniki elektryczne pozwalają nam szybko i wygodnie ogrzać pomieszczenie, w którym akurat się znajdujemy. Mogą one służyć jako jedyne źródło ogrzewania lub tylko jako dopełnienie do tradycyjnych kaloryferów, pieców i kominków. Wybór tego rodzaju grzejników jest bardzo duży, dlatego bez odpowiedniej wiedzy ciężko jest zdecydować się na model, który najlepiej spełniłby nasze oczekiwania. Zobacz jak wybrać najlepszy grzejnik elektryczny i co należy brać pod uwagę przy jego zakupie.

Parametry grzejników elektrycznych

Przy zakupie grzejnika zwróć uwagę na parametry takie jak:

Moc grzejnika

W zależności od tego, jak duże jest pomieszczenie, które chcemy ogrzać, należy wybierać odpowiednią moc, z jaką pracuje grzejnik. Im większe pomieszczenie, tym większa moc będzie potrzebna. Moc grzejnika należy dobrać poprzez wcześniejsze obliczenie zapotrzebowania danego pomieszczenia na ciepło. Im gorzej ocieplony budynek, tym większe jest zapotrzebowanie na ciepło w danym pomieszczeniu. Dokładne wyliczenia pozwolą Ci wybrać moc grzejnika, która sprawdzi się na metrażu, który chcesz ogrzać. Dla przykładu, jeśli chcesz ogrzać dwudziestometrowe pomieszczenie, w stosunkowo dobrze ocieplonym budynku musisz kupić grzejnik o mocy od 1700 do 2000 W. Dobieraj taką moc grzejnika, która rzeczywiście potrzebujesz. Nie ma sensu kupować grzejnika o większej mocy do małego pomieszczenia, ponieważ ciepło będzie się marnować, a dodatkowo niepotrzebnie zwiększysz swoje rachunki za prąd.

Termostat

Grzejniki elektryczne powinny być wyposażone w termostat, dzięki któremu będziesz mógł regulować ich moc. Pozwoli Ci on na kontrolowanie i dopasowywanie temperatury do danego pomieszczenia. Pozwoli Ci też to zaoszczędzić na prądzie, ponieważ w momencie, gdy nie potrzebujesz mocno dogrzać pomieszczenia, możesz ustawić grzejnik na małą moc, która nie zużywa dużo energii.

Funkcje

Kupując grzejnik elektryczny, zwróć też uwagę na dodatkowe funkcje, które on posiada. Producenci wymyślają coraz to nowsze rozwiązania, które mogą przekładać się na mniejsze zużycie prądu lub większą wygodę w korzystaniu z nich. Do dodatkowych funkcji może np. należeć możliwość programowania zakresu działania grzejnika. Wystarczy, że wybierzesz jedną z ustawionych wcześniej mocy, a grzejnik uruchomi się sam, gdy poczuje, że temperatura spadła. Grzejnik elektryczny powinien także posiadać wbudowany wentylator, dzięki któremu ciepło szybciej zostanie rozproszone po całym pomieszczeniu. Istnieją także grzejniki, którymi można sterować zdalnie.