Mieszkania pod klucz, czyli jakie?

Mieszkania pod klucz, czyli jakie?

15 kwietnia, 2019 1 przez Redakcja

Czy wiesz, że możesz kupić mieszkanie na rynku pierwotnym bez potrzeby jego urządzania? Okazuje się, że deweloperzy coraz częściej oferują swoim potencjalnym klientom mieszkania tzw. pod klucz. Co oznacza to wyrażenie i kto z takiej możliwości korzysta najczęściej. Szczegóły poznasz w poniższym tekście.

Nie masz czasu na urządzanie nowego mieszkania? Nie stać Cię na zatrudnienie projektantki, ale jednak chcesz cieszyć się modną i funkcjonalną nieruchomością? Opcja mieszkania „pod klucz” jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. To wyrażenie dotyczy nieruchomości całkowicie nowych, ale już gruntownie urządzonych. W przeciwieństwie do mieszkań oddawanych w stanie surowym czy deweloperskim, do takich można od razu się wprowadzać. Nie ma potrzeby wykonywania żadnych prac wykończeniowych ani remontowych, bo nieruchomość jest zaaranżowana całkowicie, łącznie z najmniejszymi szczegółami. Dzisiaj praktycznie każdy deweloper oferuje taką opcję swoim klientom. Wie doskonale, że popyt na tego rodzaju usługi cieszy się coraz większą popularnością. Sprawdź dlaczego.

Zalety mieszkań „pod klucz”

Co ciekawe, już nawet 15% nowych nieruchomości sprzedawanych jest właśnie w standardzie „pod klucz”. Taka tendencja wykazywana jest na terenie całego kraju i nie ma znaczenia, czy są to mieszkania w Lublinie, Krakowie, a może w Warszawie. Większość inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie z wygody. Deweloper daje kilka aranżacji do wyboru, dzięki czemu nieruchomość zostaje wykończona zgodnie z potrzebami i gustem nowych właścicieli. Nie trzeba za to szukać ekipy wykończeniowej ani zajmować się szukaniem poszczególnych elementów wyposażenia. Wystarczy tylko kupić meble i wprowadzić się z walizką ubrań do nowego wnętrza.

Warto też wspomnieć, że wykończenie „pod klucz” przez dewelopera może być tańsze niż jeśli byśmy robili to samodzielnie. To dlatego, że deweloper od dawna współpracuje już z różnymi wykonawcami i zapewne wypracował zniżki i rabaty. To samo dotyczy zakupu materiałów budowlanych bądź wykończeniowych.

Pewne jest też to, że deweloper zna się na wykańczaniu nieruchomości, zaproponuje więc opcje, które będą wpływać na funkcjonalność takiego mieszkania. Doskonale orientuje się też w panujących trendach, więc nabywcy mogą być pewni otrzymania nieruchomości modnej.

Jedyną wadą mieszkania „pod klucz” mogą być ograniczenia w wyborze materiałów wykończeniowych. Warto jednak wiedzieć, że deweloper zazwyczaj daje do wyboru kilka opcji, a inwestor może decydować o jakości użytych materiałów.