Mieszkanie w Krakowie – idealne miejsce na inwestowanie w nieruchomości

Mieszkanie w Krakowie – idealne miejsce na inwestowanie w nieruchomości

2 kwietnia, 2019 0 przez Redakcja

Dzisiaj rynek mieszkaniowy rozgrzany jest do czerwoności. Pomimo, że ceny nowych lokali są już wystarczająco wysokie i wciąż rosną, to nie odstrasza inwestorów oraz zwykłych ludzi przed tym, by nabyć własną nieruchomość. Powodów takiej decyzji może być wiele.

Kiedy kupujemy nieruchomości

Najczęstszym powodem kupna mieszkania jest oczywiście chęć osiedlenia się na przykład w Krakowie. Ceny mieszkań w centrum Krakowa nie są niskie. Naturalnym jest też, że mieszkania na obrzeżach miasta są nieco niższej wysokości, niż w samym centrum. Dodatkowym atutem mieszkania poza Krakowem może być o wiele czystsze powietrze, niż ma to miejsce w mieście. Media od wielu miesięcy informują, że stężenie smogu jest wysokie, a problem nasila się zwłaszcza zimą oraz w czasie wietrznych dni. Na szczęście władze Krakowa robią co mogą, by walczyć ze smogiem i nie są wcale na straconej pozycji. Pierwszym krokiem będzie znaczne ograniczenie ilości pieców węglowych w domach, na rzecz bardziej ekologicznych źródeł ciepła. Miasto ma dopłacać do pieców ekologicznych, dlatego istnieje szansa, że pomoże to w walce ze smogiem, choć oczywiście nie rozwiąże problemu w całości.

Mieszkanie pod inwestycję

Mieszkania w Krakowie są też chętnie wybierane przez ludzi jako cel inwestycji. Wystarczy posiadać około kilkudziesięciu tysięcy złotych na pokrycie wkładu własnego oraz posiadać stałe zatrudnienie. Wtedy bank prawdopodobnie nie będzie robił nam żadnych problemów i bez większych trudności udzieli nam kredytu hipotecznego. Po jego otrzymaniu notariusz Kraków może pomóc nam w załatwieniu wszelkich formalności związanych z kupnem mieszkania.

Mieszkanie w Krakowie – idealne miejsce na inwestowanie w nieruchomości

Nieruchomości w Krakowie cieszą się sporym zainteresowaniem, ponieważ popyt na wynajem mieszkań w tym mieście jest bardzo duży. Wystarczy wspomnieć o młodych ludziach, którzy chętnie osiedlają się w Krakowie. Stolica Małopolski jest też swoistym zagłębiem jeśli chodzi o studentów, a następnie pierwsze pomysły na biznes oraz startupy technologiczne. To tutaj swoje siedziby posiadają takie firmy jak Comarch, Synerise, czy Codewise. Nic więc dziwnego, że młodzi ludzie chętnie wynajmują mieszkania w Krakowie, najlepiej w takim miejscu, skąd będą mieli blisko do wymarzonej pracy. Kraków to też miasto turystyczne, odwiedzane rocznie przez miliony osób – nie tylko Polaków, ale też ludzi z zagranicy. Chętnie wynajmują oni mieszkania w trybie krótkoterminowym, na czym jego właściciel może sporo zarobić. Notariusz Kraków pomoże dopełnić wszelkie formalności związane z zakupem mieszkania oraz przygotuje akt notarialny, który będzie potwierdzeniem własności.