Czy warto kupić nieruchomość nad morzem?

Czy warto kupić nieruchomość nad morzem?

27 marca, 2019 0 przez Redakcja

Podróżując po naszym kraju, szczególnie w pasie nadmorskim, pojawiające się licznie nieruchomości typu hotele, pensjonaty czy apartamentowce. Wiele z nowych obiektów prezentuje się okazale, nowocześnie i stylowo, co wzbudza w turystach zachwyt i cieszy ich oko. Niejednokrotnie zastanawiamy się również, kto ma tyle pieniędzy na wybudowanie potężnych, często kilkunastopiętrowych wieżowców oraz czy jest to opłacalne? Czy warto zainwestować w taką nieruchomość? I nie pójść z torbami?

Polskie morze, a więc może … nieruchomość?

Kupno nieruchomości lub jej części jest zdecydowanie trafną inwestycją, nad którą warto się poważnie zastanowić. Na podstawie licznych raportów rynku nieruchomości oraz informacji od specjalistów finansowych czy brokerów jest to pewna i bezpieczna forma lokowania kapitału. A walorów przyrodniczych naszego wybrzeża nie trzeba reklamować, gdyż rosnąca liczba turystów zagranicznych potwierdza ten fakt bezsprzecznie. Skoro więc jesteśmy w posiadaniu takiego potencjału i co rusz słyszymy, że inwestowanie w nieruchomości to pewny zysk, nie czekajmy z decyzją i zróbmy pierwszy krok.

Zdecydowanymi liderami na rynku nieruchomości są mieszkania i apartamenty do wynajęcia, czyli tzw. nieruchomości lokalowe. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród wczasowiczów z uwagi na prywatność i możliwość poczucia się “jak w domu” bez konieczności podporządkowania się np. w hotelu godzinom spożywania posiłków. Ponadto, na przestrzeni ostatnich lat, modnym stało się spędzanie z rodziną długich weekendów, Świąt czy Sylwestra poza domem, chcąc oderwać myśli od codzienności i zmienić klimat.

Inwestuj z głową, ale nie w chmurach

Jednym z kluczowych czynników, decydującym o powodzeniu w realizacji planu inwestycyjnego, jest lokalizacja nieruchomości. Być może znikomy procent turystów ucieszy się z faktu, iż obiekt znajduje się w dudniącym centrum kurortu, jednak zdecydowana większość wybierze ten lekko na uboczu, w otoczeniu nadmorskiej przyrody. Bo, jak deklaruje większość kuracjuszy, wypoczynek to przede wszystkim pobyt w spokojnej okolicy. Kolejną zachętą będzie standard oferowanego lokalu, który dla coraz wymagającego klienta, nie pozostaje bez znaczenia. Świeżość, czystość i komfortowe wyposażenie to podstawa, aby zachęcić do wynajmu, a jeśli dodatkowo postaramy się o stylowe urządzenie wnętrza i niebanalny klimat, to oferta będzie schodzić na pniu. Atrakcyjnym atutem jest bez wątpienia miejsce parkingowe, balkon lub taras, na którym znajdzie się obok stołu i krzesła, także parasol przeciwsłoneczny, leżak i donice z kwiatami. Dobrze zagospodarowana nieruchomość gwarantuje satysfakcję z pobytu, a zadowolony klient wróci tu i z pewnością zareklamuje to miejsce innym.

A zatem, jeśli nie chcesz już dłużej czekać z inwestycją na przyszłość, kup nad morzem nieruchomość, z której również ty będziesz mógł korzystać!