Skup nieruchomości – czy warto skorzystać?

Skup nieruchomości – czy warto skorzystać?

11 marca, 2019 1 przez Redakcja

Firmy, zajmujące się skupem nieruchomości to instytucje, działające w celu zakupu nieruchomości trudnej w sprzedaży. Na rynku nieruchomości, obecnie bardzo nasyconym różnorodnymi ofertami brakuje kupujących, którzy decydują się zapłacić cenę, którą sprzedający chce otrzymać za sprzedaż swojej nieruchomości. Wkład finansowy, jaki został włożony w wykończenie lub remont nie zawsze jest doceniany przez potencjalnego nabywcę. Wiele nieruchomości, dostępnych aktualnie na sprzedaż boryka się z problemem sprzedaży, wynikającym nie tylko z ceny. Sytuacje, które powodują przestój w zainteresowaniu ofertą mogą rodzić wątpliwości, czy transakcja sprzedaży dojdzie do skutku? Sprawy komplikują się wtedy, gdy nieruchomość musimy sprzedać szybko, bo potrzebujemy pieniędzy.

Jakie nieruchomości są skupowane?

Gdy zależy nam na szybkiej sprzedaży nieruchomości, a zainteresowanie ofertą jest niewielkie, można skorzystać z usług skupu nieruchomości. Kontakt ze skupem jest rozwiązaniem również w sytuacji, gdy nieruchomość do sprzedaży posiada nieuregulowany status prawny. Mieszkanie lub dom obciążone hipoteką bankową lub o skomplikowanym stanie prawnym nie posiada dużych szans na sprzedaż na wolnym rynku nieruchomości. Prywatni kupujący nie chcą ponosić ryzyka oraz doświadczać trudności. Skup nieruchomości to firma, w ramach której skupowane są nieruchomości, obciążone hipoteką oraz o nieuregulowanej sytuacji prawnej. Skupuje się również mieszkania i domy zadłużone. Oferta skupu uwzględnia nieruchomości o złym stanie technicznym oraz położone w nieatrakcyjnych lokalizacjach.

Jak działa skup nieruchomości?

Pierwszym krokiem do sprzedaży “trudnej” nieruchomości jest kontakt telefoniczny lub internetowy ze skupem. Kolejno, dokonywana jest bezpłatna wycena nieruchomości. Minus korzystania z oferty skupu jest taki, iż skup oferuje około 80% ceny wartości nieruchomości, jaka mogłaby zostać uzyskana na wolnym rynku. Jeżeli oferowana cena odpowiada, w ciągu kilku dni można spotkać się u notariusza i na podstawie umowy sprzedaży otrzymać gotówkę lub przelew na rachunek bankowy. Korzystanie ze skupu jest opłacalne w sytuacji, gdy zależy nam na szybkiej sprzedaży w racji na wyjazd, zmianę miejsca pracy, problemy finansowe lub zdrowotne. Skup nieruchomości jest często jedynym sposobem na sprzedaż, gdy oferta nie jest atrakcyjna dla kupujących. Za niższą cenę sprzedaży dostajemy spokój, brak stresu, związanego z niepewnością sprzedaży oraz możliwość praktycznie natychmiastowego uzyskania pieniędzy.