Sposoby na aranżację tarasu

Sposoby na aranżację tarasu

15 kwietnia, 2019 1 przez Redakcja

Zbliżają się ciepłe dni a wraz z nimi potrzeba odpoczynku w domowym zaciszu. Wiosenna pogoda za oknem sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Dlatego warto już zacząć przygotowania do spędzania czasu na tarasie.

Osoby posiadające taras powinny mieć świadomość, że aranżacja tarasu nie jest łatwym zadaniem. Pierwszym krokiem jest decyzja o wykorzystaniu materiałów, z których ma zostać zbudowany taras. Wybór nie jest łatwy i można spotkać się z różnymi opiniami, jedni stawiają na klasykę, czyli deski drewniane lub płytki. Inni natomiast bez wahania sięgną po deski kompozytowe. Stąd pojawia się pytanie, czym jest ta deska terenowa i czy warto ją wykorzystać do budowy tarasu?

Deska tarasowa kompozytowa jest materiałem budowlanym, który ma wiele zastosowań. Oprócz pokrycia tarasów deski z kompozytu drewna znajdą zastosowanie jako elementy ogrodzenia, obudowy basenów, czy pomosty. W przeciwieństwie do zwykłego drewna deski kompozytowe charakteryzuje wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. W ten sposób deska tego typu jest trwalsza od klasycznych desek drewnianych. Ponadto deski ograniczają ryzyko poślizgnięcia się podczas deszczu.

Należy pamiętać, że deski kompozytowe są rozwiązaniem sprzyjającym środowisku. Eko deska produkowana jest mączki drzewnej, która jest materiałem poprodukcyjnym. Do tego celu wykorzystuje się drzewo, które już skończyło pełnić swoją funkcję. Następnie zostaje ono przetworzone na materiał, z którego składają się deski kompozytowe.

Jeśli posiadamy taras z desek kompozytowych, to nie może zabraknąć roślin, które będą potęgować wyjątkowy nastrój. Sprawdzą się tu zarówno wysokie, jak i niskie rośliny doniczkowe oraz dekoracje. Jeśli nasz taras jest zadaszony, to możemy rozważyć wykorzystanie roślin wiszących. Inną ciekawą opcją jest wykorzystanie specjalnego oświetlenia zewnętrznego w formie kolorowych żarówek, które zasilane mogą być z gniazdka lub poprzez energię słoneczną. Można również trafić na pochodnie oraz lampy naftowe. W przypadku stałych elementów aranżacji ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać płotki lub efektowne pergole, na których może rosnąć winogron.

Dobrze urządzony taras nie może obyć się bez mebli. Dlatego warto rozważyć kilka rozwiązań, które zależą od powierzchni naszego tarasu. Pierwszym z nich są powszechnie wykorzystywane meble ogrodowe. Jeśli nasz taras jest duży, to możemy rozważyć zakup kanapy, która pomieści kilka osób. Oprócz mebli dodatkową atrakcją może być kilkuosobowa huśtawa lub komplet leżaków.