Z czego znany jest Nowy Dwór Mazowiecki?

Z czego znany jest Nowy Dwór Mazowiecki?

2 marca, 2021 0 przez Redakcja

Nowy Dwór Mazowiecki to miasto należące do województwa mazowieckiego, liczące blisko 29 tysięcy mieszkańców. Miasto należy do województwa mazowieckiego oraz leży w niewielkiej odległości na północny-zachód od Warszawy. Jest to miejsce, które jest wybierane przez warszawiaków na turystyczne wyprawy ze względu na kilka ciekawych miejsc. Czytając wiadomości Nowy Dwór Mazowiecki można dojść do wniosku, że jest to także miejsce w którym wiele się dzieje. Co więc warto tutaj zobaczyć i z czego słynie Nowy Dwór Mazowiecki?

​Twierdza Modlin

Bez wątpienia wizytówką i jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście jest sławna twierdza. To właśnie zbieg rzeki Wisły, Narwi i Wkry spowodował, że miejsce to upodobało sobie przed wieloma laty wielu przywódców ze względu na niezwykłe właściwości obronne, w tym Napoleon Bonaparte, który w roku 1807 wydał rozkaz jej wzniesienia. Miejsce to jest dostępne do zwiedzania zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Dostępny jest również przewodnik, który kompleksowo przedstawia historię tego miejsca. Warto również dodać, że na terenie Twierdzy Modlin znajduje się niewielka restauracja. Jest ona zlokalizowana na parterze jednej z carskich kamienic.

​Park Trzech Kultur

Obok Twierdzy Modlin znajduje się wypełniony alejkami Park Trzech Kultur. To właśnie w tym miejscu można poszerzyć wiedzę na temat tego jak trzy znaczące kultury – francuska, rosyjska oraz polska – wpłynęły na niezwykłą historię związaną ze sławną twierdzą. Warto dodać, że miejsce można zwiedzać również w nocy – miejsce wypełnione jest dobrym oświetleniem, a spacer wzdłuż alejek wypełnionych ciekawostkami historycznymi pozwala lepiej zaznajomić się z historią tego miejsca.

​Kościół Świętego Michała Archanioła

Jednym z najważniejszych zabytków, które znajdują się w bliskiej odległości od centrum miasta jest kościół należący do parafii św. Michała Archanioła. Ten obiekt został zbudowany już w roku 1792 i prezentuje styl klasycystyczny. W latach 1981 do 1984 został rozbudowany, ale wciąż zachował swój oryginalny wygląd. Odwiedzając świątynię warto zwrócić przede wszystkim uwagę na ciekawy obraz, który powstał na przełomie XIX i XX wieku o tytule „Ukrzyżowanie”. Jest on umieszczony na głównym ołtarzu. Na ołtarzach bocznych znajdziemy również inne sławne obrazy, które pochodzą z XIX wieku. Długą historię kościoła podkreślają także XVII-wieczne malowidła na płótnie. Warto też wspomnieć o tym, że parafia ma do dyspozycji dwa kościoły – w nowym kościele odbywają się msze, a drugi jest kościołem zabytkowym.