Jakie urządzenia należy kupić do nowego mieszkania?

Jakie urządzenia należy kupić do nowego mieszkania?

2 grudnia, 2021 0 przez Redakcja

Kiedy planujemy przeprowadzić się na nowe mieszkanie – zawsze borykamy się z tym co kupić aby służyło nam na lata. Najważniejsze są urządzenia, bez których ciężko będzie Ci funkcjonować. Jedne są niezbędne, drugie mogą okazać się bardzo pomocne w codziennym życiu. Wszystko zależy od tego – czego używamy i jak często. Każdy z nas gotuje co innego – co skutkuje innymi potrzebami.

Lodówko zamrażarka

Priorytet nowego lokum, bez tego wiele produktów nie przetrwa nam i zwyczajnie się popsuje. Rodzajów i funkcji w takowych sprzętach – jest mnóstwo. Największą popularnością cieszą lodówki z funkcją no-frost. Większość lodówek na rynku posiada już tę opcję – choć warto to jednak sprawdzić. Rodzaj lodówki jej wielkość i pojemność zamrażarki – zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości metrażowych w naszej kuchni.

Piekarnik

Piekarniki połączone z płytami gazowymi lub obie rzeczy zakupione osobno. Tu też decyzja należy do Ciebie i projektu Twej kuchni. Jeśli nie masz miejsca na standardowy piekarnik, lub korzystasz z niego raz na rok – idealnym rozwiązaniem będą małe, przenośne piecyki, które zastąpią ci piekarnik w chwili gdy będziesz go potrzebować.

Płyta gazowa czy indukcyjna?

Wybór rodzaju płyty, zależy od finansów, które posiadamy i możliwości, które daje nam dom. Przykładowo, jeśli do naszego mieszkania doprowadzony jest gaz ziemny, mało opłacalne jest montowanie płyty indukcyjnej – choć nie jest to zabronione. Zakup płyty indukcyjnej wiąże się z kupnem garnków przeznaczonych specjalnie dla takiej płyty – to może okazać się droższą inwestycją niż płyta gazowa. Dostosuj wybór do swojego portfela i własnych przekonań.

Mikrofalówka

Często wybierany przedmiot. Kupujemy go z wygodnictwa i braku czasu. Podgrzejemy w niej dania; od herbaty po mięso. Większość z nich ma również funkcję grilla i rozmrażania mięs. Jeśli mamy gotówkę na taki dodatek – warto w niego zainwestować – ułatwi nam życie.

Zmywarka

Coraz częściej wybierany produkt. Oszczędność wody jest głównym powodem zakupu zmywarki. Jeśli masz dość tego, że twój zlew jest ciągle pełen naczyń a chętnych do mycia nigdy nie ma. Pomyśl nad zakupem tego produktu. Nie musisz mieć dużo miejsca aby takową rzecz posiadać. Są róże wymiary – na pewno znajdziesz cos idealnego dla siebie i swoich preferencji.

Pralka i suszarka

Pralka jest totalnie niezbędna. Nikt już nie pierze ręcznie. Rozmiar i typ pralki oraz jej funkcje dopasuj do swoich potrzeb i ubrań jakie posiadacie. Suszarka zaś to taki ,,dodatek” choć może być potrzebny, gdy nie masz miejsca aby suszyć ubrania. Istnieje również opcji pralko-suszarki. Jeden sprzęt a dwie funkcje.

Mikser i blender

Jeśli jesteś fanem i miłośnikiem wypieków, koktajli i innych pysznych rzeczy, bez tego ani rusz. Nie są to drogie rzeczy ale warto je mieć. Przydadzą się również w sferze kulinarnej – przykładowo aby zblendować sos.

Parowar

Totalny must have dla osób, które lubią jeść zdrowo i pysznie. Nie dorówna mu gotowanie na parze przy pomocy durszlaka, czy innych sposobów. Mięso, warzywa i wszystko co ugotujesz na parze, jest nie tylko bardzo smaczne, ale zawiera wszystkie witaminy (podczas gotowania, większość z nich jest wypłukiwana).

Jest jeszcze wiele urządzeń które warto mieć. Nie każdy ma miejsce aby je wszystkie przechowywać, dlatego warto wybierać urządzenia, które są połączone (przykładowo mikser z końcówka do blendowania). Przemyśl swoje zakupy i kup to z czego będziesz korzystał.