Nowoczesne hale przemysłowe – rozwiązanie dla Twojej firmy
1 listopada, 2021Firmy produkcyjne, transportowe, handlowe i hurtownie. Co łączy te wszystkie branże? Każda z nich korzysta z hal przemysłowych. Co ważne przemysł szybko się rozwija. Za nim muszą nadążać nowe technologie, w tym także techniki budowy hal przemysłowych https://www.tenistal.com.pl/hale-przemyslowe/. Nowoczesne konstrukcje są multifunkcjonalne, praktyczne, tanie i estetyczne. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w budowę hali przemysłowej.
Jakie są rodzaje hal przemysłowych?
Nowoczesne hale przemysłowe powstają na bazie konstrukcji stalowych. Dzięki temu proces ich produkcji jest szybszy i tańszy, niż w przypadku magazynów żelbetowych. Co ważne, hala jest także wytrzymalsza i ma szerokie zastosowanie. Bo to nie o sam rodzaj chodzi, ale o to, do jakich celów halę przemysłową możemy wykorzystać. A lista jest naprawdę długa.
Każda hala przemysłowa powstaje na indywidualne zamówienie klienta. W pierwszej kolejności ustalany jest projekt, który uwzględnia przeznaczenie konstrukcji. Następnie w fabryce powstają poszczególne części. W ostatnim etapie komponenty przewożone są na miejsce docelowe inwestycji i tam zostają złożone w całość. Dzięki tak złożonemu procesowi halę przemysłową możemy postawić już w kilka miesięcy. Czas oczekiwania na skończony projekt jest znacznie krótszy, niż w przypadku hal żelbetowych.
Z racji tego, że każdy projekt przygotowywany jest potrzeby klienta, hale przemysłowe mogą mieć różne zastosowanie. Najczęściej wykorzystuje się je w przemyśle produkcyjnym. Jednak hale świetnie sprawdzą się także jako magazyny, zarówno na przedmioty trwałe, jak i spożywcze. Ponadto nowoczesna konstrukcja zapewnia także estetyczny wygląd hali. Dlatego też może posłużyć jako miejsce organizowania wystaw, expo lub targów.
Jakie są zalety nowoczesnych hal przemysłowych?
Jak już wiemy, konstrukcje stalowe dosyć szybko się stawia. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy czas, ale także generujemy mniejsze koszty. Hale przemysłowe o konstrukcji stalowej są tanie w produkcji, mimo że materiał wykorzystywany do produkcji jest wysokiej jakości. Bezsprzeczną zaletą konstrukcji stalowych jest także łatwość montażu. Hala przemysłowa może zostać postawiona w kilka miesięcy, dzięki czemu sprawdzi się jako budynek sezonowy. Po zakończonym sezonie z łatwością możemy rozebrać konstrukcję. Co ważne, elementy w 90 proc. da się odzyskać. To ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Komponenty możemy przewieźć w nowe miejsce i ponownie postawić halę.
Jednak budynek może stać także cały rok. Hale przemysłowe są odporne na warunki atmosferyczne. Nie straszne im deszcze, mrozy, upały, czy nawet silne wiatry. Konstrukcje stalowe są wytrzymałe i funkcjonalne. Umożliwiają wygodne wykonywanie szeregu prac, bez względu na warunki zewnętrzne. Jednak jedną z najważniejszych zalet jest uniwersalność. Hale sprawdzą się w prawie każdej branży. Każdy szczegół projektu, taki jak wielkość, materiały użyte do produkcji, rozkład pomieszczeń, czy wewnętrzne instalacje, jest dopasowany do wymagań danej branży.