Sklepy kontenerowe – czy warto w nie inwestować? 

Sklepy kontenerowe – czy warto w nie inwestować? 

3 listopada, 2021 0 przez Redakcja

Marzysz o własnym sklepie stacjonarnym, ale wynajem pomieszczenia przekracza Twój budżet? Spokojnie, jest na to rozwiązanie. Coraz popularniejszą alternatywą dla nieruchomości murowanych są sklepy kontenerowe https://boxtainer.pl/. Obiekty te są równie wygodne, funkcjonalne i estetyczne, co tradycyjne sklepy. Co je więc wyróżnia? Przede wszystkim cena, która jest dużo niższa niż kupno, czy nawet wynajem własnego sklepu. Zobacz, dlaczego warto inwestować w sklepy kontenerowe. 

Sklepy kontenerowe – mobilność i wygoda 

Biznesy sezonowe nie są nową formą prowadzenia biznesu. Jednak jeszcze nigdy nie były tak proste w utrzymaniu. Do niedawna jedyną opcją był sezonowy wynajem lokalu. Nierzadko wiązało się to z wysokimi kosztami i niepewnością, czy w przyszłym sezonie również uda mi się zaklepać korzystną placówkę. Sklepy kontenerowe rozwiązują ten problem całkowicie. Są mobilne, więc z łatwością możemy je przemieszczać. To świetne rozwiązanie dla foodtrucków, czy biznesów zajmujących się sprzedażą pamiątek, która jest sezonowa. Dzięki temu nie musimy się martwić o placówkę. Miejsce na kontener zawsze się znajdzie. Co ważne, dużo łatwiej uzyskać na niego pozwolenie, niż na budowę nowej nieruchomości. Sklep kontenerowy pozwala nam na niezależność i efektywniejszy biznes. 

Niskie koszty prowadzenia lokalu 

Sklepy kontenerowe nie generują dużych kosztów. Posiadając własny kontener, nie musimy płacić za wynajem lokalu. Co najwyżej za kawałek ziemi, co jest dużo niższym kosztem. Ponadto postawienie sklepu w kontenerze jest dużo tańszym rozwiązaniem niż tradycyjna inwestycja. Dużą zaletą sklepów kontenerowych jest także czas, w jakim powstają. Urządzenie sklepu i stworzenie funkcjonalnej placówki zajmuje zaledwie kilka tygodni. Dzięki temu w krótkim czasie możemy otworzyć swój wymarzony biznes. Co ważne, sklep kontenerowy w niczym nie ustępuje obiektom murowanym. Mogą być równie estetyczne i funkcjonalne. Wystrój wnętrza zależy całkowicie od naszego upodobania. Jeżeli szukasz inspiracji, jak może wyglądać sklep kontenerów, to poszukaj skandynawskich biznesów. To właśnie oni przodują w tego typu inwestycjach. Co ciekawe, Skandynawowie nie tylko pracują w kontenerach, ale nierzadko także w nich mieszkają. 

Trwałość i wytrzymałość 

Kontenery są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Nic w tym dziwnego, skoro pierwotnie były przeznaczone do transportu rzeczy. Dlatego też przeniesienie ich na rynek nieruchomości, było praktycznym pomysłem. Sklep kontenerowy posłuży nam przez wiele lat. Jeszcze dłużej, jeśli będziemy o niego odpowiednio dbać. Pamiętaj, że kontenery wytwarzane są z metalu i stali, więc trzeba je właściwie impregnować. Kontener możesz pomalować specjalną farbą, która będzie chronić obiekt przed korozją. Natomiast jeśli chodzi o wnętrze, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ocieplić pomieszczenie, lub wyegzekwować w nim miejsce na dodatkowe pomieszczenia. Do kontenera można bez problemu doprowadzić wodę, gaz oraz energię elektryczną.