Rodzaje kredytów dla firm – jaki wybrać?

Rodzaje kredytów dla firm – jaki wybrać?

15 stycznia, 2021 0 przez Redakcja

Rozwijanie firmy wymaga ciągłych inwestycji – w pracowników, sprzęty, maszyny, nieruchomości, a nawet w samego siebie. Jak wiadomo, aby dokonać takich inwestycji, potrzebne są pieniądze, a tych często brakuje Polskim firmom. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorca musi od razu rezygnować z planowanych inwestycji, rozwiązaniem może być kredyt dla firm. W większości banków można znaleźć bogatą ofertę kredytów firmowych, które można przeznaczyć na różne cele. Zobacz, w jaki sposób wybrać najlepszy sposób finansowania swojego biznesu.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Jak sama nazwa wskazuje, jest to zobowiązanie, które może pomóc przedsiębiorcy sfinansować rozwój firmy. Pieniądze pozyskane w taki sposób można przeznaczyć na inwestycje, które były już planowane od dłuższego czasu. Pieniądze z kredytu inwestycyjnego możesz przeznaczyć m.in. na: zakup firmowej nieruchomości, modernizację posiadanego już obiektu firmowego, zatrudnienie i szkolenie pracowników, zakup środków transportu, sprzętów biurowych i maszyn produkcyjnych.

Aby otrzymać kredyt inwestycyjny, bardzo często wymagane jest posiadanie wkładu własnego w wysokości kilkudziesięciu procent wartości inwestycji. Należy więc przygotować się pod względem finansowym do zaciągnięcia tego typu zobowiązania.

Kredyt gotówkowy dla firm

Kredyt gotówkowy znany jest z tego, że jest stosunkowo łatwy do otrzymania i nie wymaga określania celu, na jaki zostaną wydane pożyczone środki. Jest to zobowiązanie, które może przydać się firmie w razie nagłych problemów finansowych lub nieprzewidzianych wydatków. Rata kredytu gotówkowego może być niska, dzięki czemu nie obciąży on firmowego budżetu. Praktycznie w każdym banku jest dostępne tego typu zobowiązanie – wystarczy dopasować ofertę do aktualnych potrzeb i możliwości finansowych przedsiębiorstwa.

Kredyt obrotowy dla firm

Kolejnym rodzajem kredytu dla firm https://splatakredytow.pl/kredyt-dla-firm/ jest kredyt obrotowy. Środki pozyskane w ramach tego zobowiązania możesz przeznaczyć na bieżącą działalność firmy. Kredyt obrotowy można wydać np. na zakup towarów niezbędnych do prowadzenia działalności, wypłaty dla pracowników czy spłatę zaległości względem ZUS i US.

W zależności od tego, na co aktualnie Twoja firma potrzebuje pieniędzy, możesz dopasować idealny kredyt. Warto porównać ze sobą oferty z różnych miejsc, aby mieć wgląd do tego, gdzie możesz liczyć na najlepsze warunki. Pomocne mogą być internetowe rankingi i porównywarki kredytów, ponieważ za Ciebie przeanalizują kilka ofert i wskażą najlepszą.