Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt hipoteczny?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt hipoteczny?

13 października, 2021 0 przez Redakcja

Szacuje się, że blisko połowa Polaków jest obecnie zadłużona. Stanowcza większość z tych osób posiada kredyt hipoteczny. I nic w tym dziwnego, skoro  to właśnie kredyt hipoteczny pozwala na pozyskanie niezbędnych środków na zakup domu bądź mieszkania.

Wbrew pozorom uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest wcale aż tak proste. Musimy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, dzięki której pozyskanie niezbędnych środków będzie realniejsze. Sama zdolność kredytowa może jednak okazać się nie do końca wystarczająca dla banku. Jeśli więc nie chcemy tracić swojego cennego czasu i samodzielnie szukać oferty kredytu na zakup nieruchomości, warto skorzystać z pomocy. Jakiej? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Co ma wpływ na naszą zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa jest maksymalną kwotą, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na ratę nowego zobowiązania w banku. To właśnie zdolność kredytowa wpływa na maksymalną kwotę kredytu, który może udzielić Ci bank. Wpływ na naszą zdolność kredytową ma kilka ważnych czynników. Oprócz wysokości naszego wynagrodzenia, ważna jest także forma zatrudnienia. Osoby, które mogą w tej kwestii pochwalić się umową o pracę na czas nieokreślony, mają największe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego.

Wpływ na naszą zdolność kredytową mają także wszystkie aktualne zobowiązania. Jeśli zatem posiadamy zbyt dużą liczbę kredytów i wszelkich pożyczek, to możemy spotkać się z odmową. Wynika to ze skrupulatnej kalkulacji banku, który w takiej sytuacji stwierdza, że kredyt hipoteczny może zbytnio obciążyć nasz domowy budżet.

Bieżące wydatki, które ponosimy w swoich miesięcznych kosztach – jak np. te związane z opłatami za rachunki – są także brane pod uwagę. Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, warto zatem postarać się o obniżenie części z ponoszonych kosztów.

Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu korzystnej oferty kredytu hipotecznego?

Samodzielne próby znalezienia najkorzystniejszej oferty kredytu mogą skończyć się niepowodzeniem. Podczas działania w pojedynkę musimy zatem liczyć się z możliwością odmowy banku w kwestii udzielenia kredytu. Jeśli jednak nie chcemy tracić swojego cennego czasu, to warto jest poprosić o pomoc eksperta kredytowego – np. z firmy kredytwroclaw.pl.

Ekspert kredytowy specjalnie dla Ciebie może znaleźć taką ofertę kredytu, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb. Dzięki znajomości rynku bankowości taka osoba wie, gdzie należy szukać kredytu z odpowiednio niską ratą oraz wydłużonym okresem spłaty. Jeśli więc potrzebujesz rady w kwestii wyboru dobrej oferty kredytu – to skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego.