Pierwsza inwestycja programu mieszkania plus w Warszawie – Nowe Jeziorki

Pierwsza inwestycja programu mieszkania plus w Warszawie – Nowe Jeziorki

29 września, 2018 0 przez Redakcja

Mieszkania Plus

W Warszawie na dobre ruszył program Mieszkania Plus. Powstanie nowe, przyjazne osiedle – Nowe Jeziorki. Ma się ono znajdować na blisko 15-hektarowej działce położonej na granicy miasta stołecznego Warszawy i gminy Lesznowola, tuż przy przystanku kolejowym Warszawa Jeziorki. Inwestycja realizowana przez spółkę BGK Nieruchomości zakłada budowę blisko 2700 nowoczesnych mieszkań. Układ budynków i wszelkich miejsc rekreacyjnych Nowych Jeziorek jest wynikiem współpracy dwóch pracowni architektonicznych wyłonionych w konkursie na koncepcję modelowego osiedla – 22Architekci i AMC – Andrzej M. Chołdzyński.

Nowoczesna zabudowa w stolicy

Nowe Jeziorki mają być osiedlem znacznie różniącym się od przeciętnych inwestycji deweloperskich. Architekci przygotowali projekt, który zakłada nie tylko powstanie zabudowy mieszkaniowej, lecz także placu miejskiego, który będzie stanowił serce osiedla czy parku centralnego będącego miejscem rekreacji i wypoczynku. Ma to być miejsce przyjazne dla wszystkich  – planuje się stworzyć przestrzeń kompletną i funkcjonalną, w której mieszkańcy będą mogli wygodnie i aktywnie spędzać czas. Co ważne – na osiedlu nie będą stawiane płoty odgradzające mieszkańców od otoczenia. Planowane są konsultacje, by nowe osiedle odpowiadało także na potrzeby jego sąsiadów i pozytywnie wpłynęło na całą okolicę.

Na działce zlokalizowanej przy ulicy Karczunkowskiej zaprojektowano 19 budynków mieszkalnych, w których znajdą się powierzchnie przeznaczone na szeroka ofertę handlowo- usługową. Projekt przewiduje wydzielenie działki w centralnej części osiedla przeznaczonej na realizację budynku szkoły podstawowej z  przedszkolem, boiskiem i innymi terenami rekreacji. Publiczna placówka ma powstać przy współpracy z warszawskim samorządem, który wspiera realizację inwestycji.

Pierwsza inwestycja programu mieszkania plus w Warszawie – Nowe Jeziorki

Projekt osiedla jest w pełni spójny ze strategią rozwoju Warszawy i miejską polityką mieszkaniową. W zrównoważonym rozwoju miasta stawiany jest nacisk na zapewnienie wszystkich niezbędnych podstawowych funkcji w zasięgu pieszego dojścia. Dlatego projekt osiedla Nowe Jeziorki obejmuje również budowę szkoły, przedszkoli, żłobka, przestrzeni sąsiedzkich i podstawowych usług komercyjnych. Każdy z mieszkańców będzie miał zapewniony łatwy dostęp do podstawowych placówek bez konieczności przejazdu na drugi koniec miasta.

Miasto jest zaangażowane w ten projekt zarówno koncepcyjnie, jak i w zakresie wsparcia realizacji inwestycji. Wszelkie władze postarają się o to, aby zaplanowane inwestycje powstawały bez problemu.