Jak urządzić pokój nastolatki

Jak urządzić pokój nastolatki

28 listopada, 2019 0 przez Redakcja

Urządzenie pokoju dla nastolatki może być nie lada wyzwaniem. Musi on w końcu spełniać wiele funkcji i być zarówno idealnym miejscem do wypoczynku, jak i do nauki i spędzania czasu ze znajomymi. Najeży pamiętać też o tym, aby był on możliwe jak najbardziej dopasowany do gustu osoby, która będzie w nim przebywać i zapewniał wystarczająco dużo prywatności, która dla nastolatków jest na wagę złota. Zobacz kilka wskazówek jak urządzić pokój dla nastolatki, aby był nie tylko użyteczny, ale także podkreślał indywidualność nastolatki.

Wygląd pokoju nastolatki

Młodzież ma często nietypowe pomysły, jeśli chodzi o wygląd ich pokoju. Musimy spróbować się z tym pogodzić, ale jednocześnie nie zezwalać na zbyt ekstrawaganckie pomysły takie jak np. pomalowanie wszystkich ścian w pokoju na czarno. Kluczowe będzie wypracowanie kompromisu i znalezienie rozwiązań, które spodobają się nastolatce, ale te nie będą kuły w oczy rodziców.

Pokój nastolatki jest wielofunkcyjny i powinno znaleźć się w nim zarówno miejsce na wypoczynek, jak i kącik do zapraszania znajomych. Nie obejdzie się bez wygodnego łóżka, biurka do nauki i kanapy lub choćby kilku foteli, na których będą mogli zasiąść goście.

W pokoju nastolatki nie może zabraknąć też miejsca na książki, ciuchy i wszelkie przedmioty związane z pasją. Czasem w pokoju może okazać się niezbędne dodatkowe miejsce na sztalugę lub instrumenty muzyczne.

Ważną funkcję pełnią dodatki, które nadadzą pomieszczeniu ciekawego wyglądu i ocieplą wnętrze. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z lampek dekoracyjnych, które wieczorem nadadzą przytulnego klimatu. Można także, zamiast zwykłego grzejnika wybrać grzejniki ozdobne, które będą pasowały do stylu, w jakim został urządzony pokój. Grzejniki ozdobne są dostępne w różnych ciekawych kształtach i kolorach. Do pokoju nastolatki świetnie sprawdzą się np. grzejniki ozdobne z powłoką tablicową, po której można rysować kredą.

Jeśli pokój jest mały, to lepiej będzie zrezygnować z ciemnego koloru ścian. O wiele lepiej sprawdzą się jasne odcienie, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Urządzając pokój dla nastolatki, pamiętaj o tym, że nie może on już przypominać pokoju małego dziecka. Wszelkie akcenty takie jak dziecinne obrazki, róż itp. mogą być niemile widziane i lepiej będzie, jeśli skonsultujesz wygląd pomieszczenia z osobą, która ma w nim mieszkać. Nastolatki potrafią mieć wiele szalonych pomysłów, jeśli chodzi o wygląd ich pokoju, jednak pamiętaj, że nie musisz się godzić na wszystko. Ważne jest też jednak to, aby pokój odpowiadał potrzebom nastolatki i przypadł jej do gustu.