Triki deweloperskie – co wpływa na wyższą cenę mieszkań?

Triki deweloperskie – co wpływa na wyższą cenę mieszkań?

9 sierpnia, 2018 0 przez Redakcja

Nowe mieszkanie

Każdy kto kiedykolwiek szukał mieszkania lub domu zwracał uwagę na wiele różnych czynników. Ważna jest lokalizacja, otoczenie, dojazd z danego miejsca do pracy czy szkoły. Zapewne każdy zwraca również uwagę na ogólny wygląd lokalu. Zwłaszcza na to czy jest on zadbany i atrakcyjny dla oka. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, ale może się okazać, że niedogodności lokalizacji są przykryte pięknym wnętrzem. Pamiętaj, aby przed sfinalizowaniem transakcji przeanalizować wszystkie ważne czynniki i nie dać się ponieść emocjom, jakie wywołała atrakcyjność czy urządzenie mieszkania.

Triki deweloperskie – co wpływa na wyższą cenę mieszkań?

Deweloperzy potrafią znacznie podnieść cenę mieszkania wykorzystując różne sztuczki. Jedną z nich jest wspomniana aranżacja wnętrza. Jest to prosty trik psychologiczny, który sprawia, że kupujący widząc mieszkanie nowocześnie i estetycznie urządzone jest w stanie wyobrazić sobie, że mógłby w nim zamieszkać. Jednak w przypadku mieszkania zaniedbanego, ze starymi meblami bądź co gorsza nieposprzątanym bałaganem ewentualny przyszły właściciel raczej nie będzie zachęcony by tam zamieszkać. Oferty z efektownymi zdjęciami zawsze są częściej wyświetlane nawet jeżeli cena jest wyższa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tańsze i brzydkie mieszkanie można dopasować do swoich indywidualnych upodobań, a w przypadku mieszkań pięknie urządzonych należy zadać sobie pytanie czy wystrój na pewno jest w naszym stylu – to co podoba nam się na pierwszy rzut oka może potem okazać się całkowicie niepraktyczne. Warto przeanalizować czy różnica w cenie mieszkań nie jest wyższa niż potencjalny remont. Kupujący powinni podejmować decyzję po dokładnym przemyśleniu i przeanalizowaniu wszystkich czynników, a nie pod wpływem chwili.

Jak ocenić wartość mieszkania

Dużo droższe są również mieszkania w modnych okolicach. Należy pamiętać o tym, że dzielnica, która teraz jest modna i kusi kupnem mieszkania właśnie tam, za kilka lat może już nie być taka atrakcyjna. Dzielnice miast po prostu ewoluują i wiele z nich traci lub zyskuje na wartości. Warto jest zastanowić się, czy modna dzielnica odpowiada wszystkim naszym priorytetom. Co z tego, że kupimy mieszkanie w centrum, w modnej dzielnicy, bo „wszyscy teraz tam kupują”, skoro pracujemy na obrzeżach i dzieci również uczęszczają do szkoły z dala od centrum? Nie podążajmy za tłumem, tylko za własnymi preferencjami.

Nie dajmy się również zwieść pięknym prospektom, które otrzymujemy od deweloperów – rzeczywistość często jest w nich ubarwiona. Zawsze najpierw przeanalizujmy swoje potrzeby.