Wynajem mieszkania na wakacje

Wynajem mieszkania na wakacje

22 sierpnia, 2018 0 przez Redakcja

Pomysł na dodatkowe zarobki

Wynajem mieszkań na czas wakacji zdobywa coraz większą popularność. Zamiast szukać pokoju w hotelu coraz więcej turystów decyduje się wynająć w wybranym mieście apartament lub mieszkanie na kilka dni. Przyjezdni cenią sobie prywatność, wygodę i konkurencyjne ceny takiego rozwiązania. Również swobodny dostęp do kuchni, brak uciążliwych gości i sztywnych harmonogramów godzinowych przemawia za wyborem krótkoterminowego wynajmu mieszkania.

Wynajem mieszkania na wakacje

Wynajmowanie mieszkania na wakacje jest szczególnie korzystne dla osób, które w innych miesiącach wynajmują mieszkanie studentom. W ten sposób nie ponoszą strat finansowych, kiedy najemcy wyjeżdżają w rodzinne strony.

Wynajem krótkoterminowy

Inwestowanie w wynajem krótkoterminowy jest najbardziej opłacalny w miastach, do których przybywa wielu turystów – są to m.in.: Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź czy Zakopane. Oczywiście wynajmować mieszkanie mogą również właściciele mieszkań w Warszawie, która zyskuje na popularności nie tylko jako dynamicznie rozwijające się nowoczesne miasto, ale przede wszystkim jako lokalizacja wielu dużych firm i korporacji, stale poszukujących mieszkań na wynajem na krótkie terminy dla swoich zagranicznych pracowników. Na największe korzyści z wynajmu krótkoterminowego mogą jednak liczyć inwestujący w nieruchomości z widokiem na góry, morze czy atrakcje turystyczne.

Ważna jest lokalizacja

Aby twoja oferta mogła konkurować z hotelem, trzeba pamiętać o kilku warunkach. Przy wyborze noclegu, dla turysty najważniejsza jest lokalizacja – jeśli wynajmowane mieszkanie jest położone blisko największych atrakcji w mieście (lub jest z nimi dobrze skomunikowane), łatwiej będzie znaleźć chętnych na nocleg. Krótkoterminowy wynajem mieszkań nie sprawdzi się na osiedlach położonych daleko od centrum, ponieważ przyjeżdżające osoby zazwyczaj chcą mieć główne atrakcje “w zasięgu ręki” nie tracąc czasu na dojazdy.

Wyposażenie mieszkania na wakacje

Wynajmując mieszkanie na wakacje ważny jest również jego standard i wyposażenie. Przełoży się to na cenę wynajmu. Każdy gość ma swoje oczekiwania – jedni szukają pachnących luksusem apartamentów, natomiast turyści z mniejszym budżetem skuszą się nawet na krótkoterminowy wynajem małego mieszkania o standardzie nie odbiegającym daleko od tego, co znają z hosteli.

Niezależnie od tego na kogo trafisz musisz pamiętać o wyposażeniu mieszkania w niezbędny sprzęt: sztućce i naczynia, ręczniki, pościele i sprzęt AGD i RTV. To więcej niż wymogi najemców długoterminowych, ale szukający noclegu turyści zwykle wybierają oferty kompleksowo wyposażonych mieszkań.