Czy warto zostać operatorem wózka widłowego? Zarobki operatorów w 2022 roku

Czy warto zostać operatorem wózka widłowego? Zarobki operatorów w 2022 roku

18 marca, 2022 0 przez Redakcja

Kursy na operatora wózka widłowego są coraz popularniejsze i korzystają z nich zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w uprawnienia do kierowania wózkiem widłowym, to przeczytaj nasz artykuł. Okazuje się bowiem, że osoby na stanowisku operatora mogą liczyć na atrakcyjne warunki pracy oraz wysokie wynagrodzenie. Jak przedstawiają się zarobki profesjonalnych operatorów wózków widłowych w 2022 roku? Odpowiadamy.

Ile wynoszą zarobki operatorów wózków widłowych?

Zarobki osób na stanowisku operatora wózka widłowego są zależne od wielu czynników. Ważne jest doświadczenie oraz firma, w której pracujesz. Warunki pracy i polityka firmy, w której chcesz się zatrudnić, mogą decydować o maksymalnych zarobkach na tym stanowisku. Osoby pracujące w dużych miastach mogą liczyć na nieco wyższe zarobki niż operatorzy z mniejszych miejscowości. Średnie zarobki na takim stanowisku wynoszą ok. 3000 zł na rękę. Operatorzy wózków widłowych z doświadczeniem mogą otrzymywać wyższe wynagrodzenie – nawet o kilkaset złotych więcej w miesiącu.

Do tego należy doliczyć różnego rodzaju premie i dodatki, które przygotowują dla swoich pracowników pracodawcy. Zarobki za granicą są wyższe, dlatego wiele osób po skończeniu kursu decyduje się na wyjazd z Polski i pracę u naszych zachodnich sąsiadów. Wysokość miesięcznego wynagrodzenia może wzrastać wraz z Twoim doświadczeniem oraz rozwijaniem kompetencji zawodowych.

Kurs na operatora wózka widłowego – koszt, wymagania

Profesjonalny kurs na operatora wózka widłowego http://www.centrumszkolen.net/kurs-na-wozki-widlowe-gdansk/ jest dostępny dla wielu osób. Aby móc się na niego zapisać wystarczy ukończony 18 rok życia, podstawowe wykształcenie i zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego. Dobry stan zdrowia jest niezbędny, ponieważ problemy ze słuchem czy wzrokiem mogą powodować realne zagrożenie dla operatora oraz innych osób pracujących w firmie. Operator musi być skupiony na swojej pracy i dbać o bezpieczeństwo na stanowisku pracy.

Jeśli chodzi o koszt szkolenia, to jest on zależny od tego, jaką kategorię uprawnień wybierzesz. Najwięcej zapłacisz za uprawnienia I WJO, które pozwalają na kierowanie wózkami widłowymi i pojazdami specjalistycznymi. Cena takiego kursu przekracza 1000 zł. Po zakończeniu szkolenia należy zapisać się na egzamin. Pozytywny wynik egzaminu jest potwierdzony uprawnieniami do kierowania wózkami widłowymi. Po otrzymaniu uprawnień możesz od razu szukać pracy na stanowisku operatora.