Fotoobrazy na płótnie – nowy hit dekoratorski

Fotoobrazy na płótnie – nowy hit dekoratorski

21 lipca, 2022 0 przez Redakcja

Nie ulega wątpliwości, że każdy chce mieszkać w dobrze urządzonym domu. Odpowiedni wystrój pomieszczeń pozwala nam czuć się komfortowo i zrelaksować podczas chwil wytchnienia od pracy i nawału obowiązków. Z tego powodu, staramy się dbać o to, aby dekoracje wnętrz wyglądały efektownie i dobrze komponowały się z pozostałymi elementami. Pracę tę ułatwia szeroki dostęp do różnego typu dekoracji, począwszy od tysięcy wzorów malowanych obrazów, rzeźb czy innych dzieł sztuki, poprzez ciekawe i wzorzyste tapety, różne upominki i bibeloty, a także możliwość wykonania na zamówienie innych, indywidualnych projektów. W ostatnim czasie szczególne znaczenie zdaje się zyskiwać w szczególności ta ostatnia forma. Rozpowszechnienie się cyfrowej fotografii sprawia, że obecnie każdy może stać się twórcą, zaś samodzielnie wykonane fotografie wręcz kuszą, by wykorzystać je w wystroju wnętrz. Zakłady i laboratoria fotograficzne wychodzą naprzeciw temu pragnieniu, dołączając do swojej oferty fotoobrazy na płótnie.

Czym są fotoobrazy na płótnie?

Obrazy malowane na płótnie są znane już od wieków i zachwycają oglądające je osoby swoim kunsztem i sposobem prezentowania otaczającej nas rzeczywistości. Postęp technologiczny wkroczył jednak także i w tą sferę, umożliwiając unowocześnienie wykonania obrazu. Tak właśnie powstały fotoobrazy na płótnie, które stanowią swego rodzaju połączenie zdjęcia wywołanego metodą druku cyfrowego i artystycznego malowidła.

Fotoobraz to zdjęcie, które poprzez specjalne, wysokiej jakości drukarki cyfrowe o wysokiej rozdzielczości, zostało naniesione na zagruntowane płótno malarskie o dużej gramaturze. Następnie jest ono naciągane na krosna, a później starannie werniksowane dla wydobycia głębi kolorów oraz zabezpieczenia obrazu przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu uzyskano jakość i precyzję odwzorowania typowego, drukowanego zdjęcia w połączeniu z fakturą i wyglądem malowanego obrazu, tworząc wyjątkowe dzieło stanowiące mieszankę klasyki i nowoczesności.

Fotoobrazy na płótnie są świetnym sposobem na kreatywne i nietypowe wykorzystanie własnych zdjęć w wystroju wnętrza. Poprzez niezwykłą jakość druku cyfrowego oraz zastosowanie płótna w charakterze podkładu, otrzymuje się bardzo estetyczny produkt, który z pewnością będzie pasować do każdego wnętrza, o ile tylko jego treść jest właściwie dobrana. Aby jednak możliwe było jego wykonanie, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt poligraficzny, którym dysponują jedynie renomowane zakłady i laboratoria fotograficzne – to właśnie one mają fotoobrazy na płótnie w swojej ofercie.