Jak przygotować dobre ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Jak przygotować dobre ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

18 czerwca, 2021 0 przez Redakcja

Każdy, kto sprzedaje swoje mieszkanie chciałby uzyskać za nie jak najlepszą cenę. Ponadto wielu osobom zależy na czasie, gdyż pilnie potrzebują pozyskać gotówkę. Właśnie w takich sytuacjach jest szczególnie ważne aby dobrze skonstruować ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości i wzbudzić zainteresowanie u potencjalnych kupców.

Gdzie można promować sprzedaż mieszkania?

Zacznijmy od tego, że mieszkanie można sprzedać osobiście lub z pomocą agencji nieruchomości. Większość osób najpierw próbuje zrobić to samodzielnie i dopiero wtedy, gdy sprzedaż okazuje się przeciągać w czasie sięgają po pomoc pośrednika. W tym poradniku skupimy się jednak na samodzielnej sprzedaży mieszkania. Najlepszym miejscem do promowania tego faktu będzie Internet. Ponadto ogłoszenia możemy zamieszczać na słupach i tablicach ogłoszeniowych oraz w lokalnej prasie. Warto także swój zamiar sprzedaży mieszkania przekazać znajomym bo i tym sposobem nierzadko udaje się sprzedać nieruchomość. Jeśli chodzi o ogłoszenia internetowe to najlepiej jest je zamieszczać na dużych portalach dedykowanych rynkowi nieruchomości. Oprócz tego sprzedaż mieszkania można przeprowadzić z pomocą portali ogłoszeniowych i serwisów społecznościowych.

Jak powinno wyglądać dobre ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Każde ogłoszenie składa się z trzech ważnych części: zdjęcia, opisu i ceny. Zaczynamy oczywiście od zrobienia zdjęć naszej nieruchomości. Robimy to zawsze w świetle dziennym i wcześniej dokładnie sprzątamy mieszkanie. Najlepiej jest zrobić po co najmniej jednym zdjęciu z każdego pomieszczenia. Warto pokazać zabudowę kuchenną, wyposażenie łazienki czy balkon. Można ponadto pokazać widok z okna oraz zewnętrzny wygląd budynku. Opis powinien być jak najbardziej szczegółowy. Podajemy metraż mieszkania, piętro, wystawę okien, ilość pokoi, opisujemy stan mieszkania. Niektórych nabywców może też interesować rok i technologia budowy. Warto poinformować również o tym, kto zarządza danymi mieszkaniami. Celem zachęcenia nabywców podajemy dodatkowe atuty takie jak własne miejsce parkingowe czy komórka lokatorska. Warto wymienić również plusy danej lokalizacji czyli bliskość do centrum, szkoły, apteki, przychodni oraz parku. W każdym ogłoszeniu powinna znaleźć się także cena. Zanim ją ustalimy warto zorientować się jakie ceny są proponowane za podobne lokale w pobliskiej okolicy. Dobrze jest ustalić cenę nieco niższą i zaznaczyć, że podlega ona negocjacji. Dopełnieniem całości będzie podanie danych kontaktowych i godzin, kiedy można oglądać mieszkanie.