Jak szukać mieszkań na rynku pierwotnym?

Jak szukać mieszkań na rynku pierwotnym?

10 stycznia, 2022 0 przez Redakcja

Znalezienie odpowiedniej oferty, w sytuacji gdy poszukujemy mieszkania na rynku pierwotnym jest z reguły łatwiejsze od przeglądania ogłoszeń z rynku wtórnego. W przypadku rynku pierwotnego, inwestor który realizuje budowę, często na długo przed tym gdy faktycznie rozpocznie się budowa, rozpoczyna już odpowiednią akcję promocyjną w celu zainteresowania nowych, potencjalnych nabywców.

Istnieje więc całkiem spore prawdopodobieństwo, że mieszkania wrocław nowe będą reklamowane także w ogólnodostępnych mediach, w tym oczywiście w Internecie oraz rzecz jasna także w samej okolicy, w której realizowana jest inwestycja.

Zacznij szukać wcześniej

Jeśli jednak chcemy zakupić mieszkanie na rynku pierwotnym, to nie rozsądne byłoby oczekiwanie, aż deweloper dotrze do nas ze swoją reklamą. Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie odpowiedniego mieszkania jest aktywne przeglądanie ogłoszeń. W przypadku rynku pierwotnego nie powinniśmy nastawiać się od razu na znalezienie idealnego mieszkania, Tutaj naszą uwagę powinna przyciągnąć sama inwestycja. Im wcześniejszy jest etap jej realizacji, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy mogli znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Obecnie praktycznie każda większa inwestycja tego typu posiada przynajmniej prostą stronę internetową, na której zajdziemy wszystkie niezbędne szczegóły.

Oficjalne informacje

Dodatkowo zawsze warto zajrzeć na oficjalną stronę dewelopera, który realizuje daną inwestycję i sprawdzić, czy nie znajdziemy tam czegoś odpowiedniego dla siebie. Jak najbardziej mieszkania na rynku pierwotnym mogą być także oferowane nie bezpośrednio przez samego dewelopera, który zajmuje sie realizacją inwestycji, ale przez wyspecjalizowanego pośrednika. Poza oficjalnymi materiałami udostępnionymi czy to przez dewelopera czy też przez agencję nieruchomości na temat danej inwestycji, powinniśmy także sprawdzić ogólnodostępne informacje, na temat realizowanej inwestycji. Przede wszystkim chodzi o nieruchomość na której mieszkania są budowane. Istotny jest jej status prawny, oraz rzecz jasna odpowiednie pozwolenia, którymi powinien dysponować deweloper.