Jakie wybrać dekoracje do nowoczesnej łazienki?

Jakie wybrać dekoracje do nowoczesnej łazienki?

14 czerwca, 2021 0 przez Redakcja

Wybór dodatków dekoracyjnych dla naszej łazienki nie jest tak oczywisty, jak może nam się wydawać. Podczas wyboru, należy pamiętać, że w toalecie panuje specyficzny mikroklimat, w którym dominuje wilgoć. Przez to wybór dekoracji w naszej łazience staje się dość mocno ograniczony. Trzeba zatem postawić na te motywy zdobnicze, które mają dużą odporność na wilgoć.

Obrazy na płótnie z motywem wody są idealne do łazienki

Jeszcze do niedawna wieszanie obrazów w łazience było niezbyt popularnym rozwiązaniem dekoracyjnym tego wnętrza. Taka aranżacja była raczej postrzegana jako dziwna, a wręcz mało elegancka. Czasy się jednak zmieniły. Dziś obrazy w łazience nikogo już nie dziwią, a tym bardziej nie są uznawane za kicz. Taka ozdoba jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem, dzięki któremu nadajemy toalecie wyjątkowego, modnego charakteru. Aby jednak móc uzyskać właśnie taki efekt, należy starannie przemyśleć wybór obrazu dla łazienki. Zła decyzja może narobić więcej wizualnych szkód, niż pożytku.

Na etapie podejmowania decyzji odnośnie tego, czy w naszej łazience powinien zawisnąć na ścianie obraz, trzeba wziąć pod uwagę nasze preferencje. Wbrew pozorom wielkość łazienki wcale nie warunkuje tego, czy powinien znaleźć się w niej obraz, czy też nie. Owszem, metraż jest istotny, ale wyłącznie w celu oceny tego ile i w jakich rozmiarach, powinniśmy zawiesić obrazów, aby nie przytłoczyły wnętrza. To właśnie obrazy na płótnie z motywem wody są idealne do łazienki. Decydując się na taki wybór możemy być pewni, że w naszej toalecie wprowadzimy relaksujący i spokojny klimat. Dodatkowo motyw wody będzie w pewien sposób podkreślał czystość tego pomieszczenia. Poza tym nie trzeba chyba nikomu przypominać, że to właśnie woda dominuje w każdej łazience.

Dobierz rozmiar obrazu do wielkości łazienki

Obrazy na płótnie z motywem wody są idealne do łazienki także dlatego, ponieważ woda jest często kojarzona z harmonią. To właśnie ten żywioł pozwoli nam zatem zrelaksować się po ciężkim dniu. Odprężająca kąpiel z widokiem na obraz z motywem wodospadu, strumyka lub podwodnego świata będzie doskonałym zwieńczeniem dnia.

Jeżeli w Twoim domu to pomieszczenie ma spory metraż, to warto rozważyć opcję zakupu kilku takich dekoracji. Dość często te mniejsze, rozwieszone w odpowiednich odstępach, tworzą znacznie lepszy wizualnie efekt, niż jeden wielki obraz. W przypadku małych łazienek zadbaj o to, aby zbyt duży obraz nie zabrał Ci niezbędnej powierzchni ściany, na której planowałaś powiesić duże lustro. Dzięki temu wizualnie powiększysz tą przestrzeń, a przy tym podniesiesz jej atrakcyjność.