Stara cegła, czyli jak urozmaicić swoje mieszkanie

Stara cegła, czyli jak urozmaicić swoje mieszkanie

18 lutego, 2021 0 przez Redakcja

Cegła z rozbiórki to jeden z ciekawszych pomysłów na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w domu lub mieszkaniu. Występuje w wielu odmianach, przybiera różne odcienie i charakteryzuje się zróżnicowaną fakturą. Nie ulega wątpliwości, że każdy wielbiciel nietuzinkowych aranżacji znajdzie coś dla siebie. Dlaczego stara cegła jest tak popularna wśród architektów wnętrz? Sprawdź, co warto o niej wiedzieć i zmień oblicze swoich czterech ścian.

Stara cegła to oryginalne wykończenie każdego pomieszczenia

Płytki ceglane różnią się między sobą dość znacznie, dlatego w zależności od upodobań można znaleźć coś naprawdę nietuzinkowego.

Stara cegła to jednak nie tylko walory estetyczne. Warto też mieć na uwadze jej teksturę oraz tło historyczne, które nieodłącznie związane jest z pochodzeniem cegły.

Stara cegła zmieni oblicze Twojego domu

Osoby poszukującesposobu nazmianę aranżacji danego pomieszczenia bez czasochłonnego remontu oraz dużych nakładów gotówkowych powinny wykorzystać starą cegłę z rozbiórki.

Wystarczą do tego płytki z cegły w białym kolorze. Już niewielki fragment ściany, na którym znajduje się stara cegła potrafi skutecznie zmienić postrzeganie całego pomieszczenia. Wprowadzenie takiej dekoracji do pokoju dziennego optycznie powiększa niewielkie pomieszczenie, a jednocześnie i nadaje mu nowoczesnego klimatu.

Ciemny kolor natomiast może wizualnie zmniejszyć pomieszczenie, dlatego stara cegła w brązowym odcieniu sprawdzi się m.in. w przestrzennym lofcie, który zyska wówczas nieco przytulnej atmosfery. Za pomocą cegły z rozbiórki w ciepłym odcieniu można także w prosty sposób zwiększyć wrażenie przytulności i ciepła. Warto jednak pamiętać, że całokształt zależy od estetyki danego pomieszczenia.

Aranżacja mieszkania z pomocą starej cegły nie należy do najłatwiejszych, ale efekt bywa naprawdę zdumiewający. W takim przypadku należy jednak zacząć od ułożenia płytek, a potem wystarczy popuścić wodze fantazji.

Oryginalna stara cegła w kolorze ognistej czerwieni skontrastowana z białym zestawem wypoczynkowym to bez wątpienia jeden z najskuteczniejszych trików wnętrzarskich, które pozwala wykreować nietuzinkowe pomieszczenia przy minimalnym nakładzie pracy.

Kolorystyka płytek z rozbiórki bywa zróżnicowana, dlatego za pomocą odpowiednio dobranej barwy można uzyskać oryginalny efekt z historycznym sznytem.

Stara cegła jako niebanalne tło

Motyw ceglany to nie tylko dekoracje ścienne. Stara cegła nadaje się także do wykończenia kominka albo domowej elewacji, sprawdź koniecznie https://e-ceglanafantazja.pl/ . Bardzo dobrze wygląda nie tylko w salonie, ale również w kuchni czy w łazience, czyli w pomieszczeniach postrzeganych z zasady jako “trudne”. Nawet jeśli stara cegła stanowi tylko element dekoracyjny, z pewnością nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.

Ściana z cegły rozbiórkowej stanowi również dobry sposób na wyeksponowanie obrazów, czarno-białych fotografii, a także nowoczesnych grafik. Na tle starej cegły genialnie prezentują się też świece, suszone kwiaty, zegary, a nawet ozdobne doniczki z zielonymi roślinami. Sprawdź w swoim domu!